انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

Iranian Association of PE Pipe & Fitting Producers

تغییر مکانیزم سقف خرید محصولات پتروشیمی در بورس کالا، روی میز کمیته تخصصی پتروشیمی

در جلسه دیروز کمیته تخصصی پتروشیمی استاد تنظیم بازار مکانیزم سقف خرید محصولات پتروشیمی در بورس کالا. نقد و بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن به نقل از اینپیا، در جلسه کمیته تخصصی پتروشیمی (ستاد تنظیم بازار) مورخ ۲۱اردی بهشت ، مکانیز سقف خرید محصولات پتروشیمی در بورس کالا مورد بحث و نقد قرار گرفت که در پایان مقرر شد فعلا سازمان بورس کالا کمافی‌السابق معاملات را بر اساس سقف خرید و با مکانیزم فعلی انجام دهد. همچنین گزارشی توجیهی در خصوص علل تعیین سقف خرید به کمیته تخصصی بنویسد تا پس از آن، درباره این مکانیزم بحث و تصمیم گیری شود.

این مکانیزم به این جهت است که برای گریدهایی که ظرفیت محدودی در بورس عرضه می‌شود، توزیع عادلانه شده و به تعداد بیشتری از تولیدکنندگان مواد اولیه برسد. چرا که در غیر اینصورت، بسیاری از شرکت‌ها هستند که ظرفیت و سهمیه بالایی دارند و قادرند تمامی عرضه‌ها را خریداری کنند. طبق این رویه، مابقی تولیدکنندگان بدون مواد می‌مانند و قادر نخواهند بود که در بورس معامله ای انجام دهند. پتروشیمی‌ها نیز ترجیح می‌دهد که سقف خرید وجود نداشته باشد تا با مشتریان کمتری مواجه شده و هزینه هایی مانند هزینه فاکتور حمل و نقل کمتری بپردازد.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

واتس آپ
تلگرام
لینکداین
ایمیل

عضویت در انجمن

کلیه فعالین در عرصه صنعت پلاستیک وپلیمر با داشتن شرایط زیر می توانند به عضویت انجمن در آیند دسترسی به فرم عضویت از طریق لینک زیر امکان پذیر است

اشتراک در خبرنامه انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

پست الکترونیک خود را وارد نمایید و روی ارسال کلیک نمایید .

ثبت نام در وب سایت