انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

Iranian Association of PE Pipe & Fitting Producers

جذاب‌های بازار پلیمر کدام محصولات بودند؟

معاملات محصولات پلیمری دیروز پس از اعمال قیمت‌های پایه در هفته جاری مانند هفته گذشته دنبال شد.

به گزارش روابط عمومی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن به نقل از پایگاه خبری بورس کالای ایران، از کالاهای مورد توجه دیروز می‌توان به پلی‌اتیلن‌های سبک فیلم پتروشیمی بندرامام، پلی‌استایرن‌های معمولی ومقاوم پتروشیمی تبریز، پلی‌اتیلن ترفتالات بطری BG۸۲۱ و پی‌وی‌سی‌ها اشاره کرد. به این ترتیب پی‌وی‌سی با وجود کاهش نرخ جهانی این کالاها همچنان مورد توجه خریداران قرار دارد؛ به‌طوری که گرید ۶۵ بندرامام که به‌صورت سلف و با حجم ۳ هزار و ۱۴ تن عرضه شده بود، ۶ هزار و ۶۴۴ تن تقاضا داشت، قیمت پایه آن ۲ هزار و ۵۵۳ تومان و میانگین خرید آن هم ۲ هزار و ۸۲۳ تومان رقم خورد.

 

 

پی‌وی‌سی گرید ۷۰پتروشیمی آبادان نیز دیروز به‌صورت سلف و نقدی عرضه شد، عرضه سلف این کالا ۸۰۰ تن و تقاضای آن ۱۸۸۰ تن بود، قیمت پایه آن ۲ هزار و ۸۰۸ تومان و میانگین خرید آن هم ۳ هزار و ۱۶۲ تومان بود. عرضه نقدی این کالا نیز با حجم ۵۰۰ تن ۱۳۶۰ تن تقاضا داشت، میانگین خرید آن هم ۳ هزار و ۳۲۴ تومان رقم خورد. در همین حال دیروز پلی استایرن‌های انبساطی پتروشیمی تبریز نیز معاملات بهتری را نسبت به قبل داشتند؛ به‌طوری که گرید ۴۰۰ این کالا با اندکی رقابت خریداری شد، عرضه ۵۰ تنی آن با قیمت پایه ۳ هزار و ۸۲۸ تومان با میانگین قیمت ۳ هزار و ۸۳۳ تومان خریداری شد. گرید ۲۰۰ این کالا هم به میزان ۱۰۰ تن عرضه و ۲۲۰ تن تقاضا داشت، قیمت پایه آن ۳ هزار و ۹۰۵ تن و میانگین نرخ خرید آن هم ۴ هزار و ۴۹۰ تومان رقم خورد. به گفته کارشناسان بازار پتروشیمی، در حال حاضر بازار کالاهای پتروشیمی در شرایط متعادلی به‌سر می‌برد.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

واتس آپ
تلگرام
لینکداین
ایمیل

عضویت در انجمن

کلیه فعالین در عرصه صنعت پلاستیک وپلیمر با داشتن شرایط زیر می توانند به عضویت انجمن در آیند دسترسی به فرم عضویت از طریق لینک زیر امکان پذیر است

اشتراک در خبرنامه انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

پست الکترونیک خود را وارد نمایید و روی ارسال کلیک نمایید .

ثبت نام در وب سایت