انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

Iranian Association of PE Pipe & Fitting Producers

رایزنی برای تامین خوراک پتروشیمی مارون

مدیرعامل مجتمع پتروشیمی مارون با اشاره به مشکل تامین خوراک این مجتمع از رایزنی‌ها برای حل آن خبر داد.

به گزارش روابط عمومی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن به نقل از شانا، سید رحیم شریف موسوی مشکل کنونی این شرکت را تامین خوراک گاز دانست و با اشاره به مذاکرات صورت گرفته با شرکت ملی نفتخیز جنوب و همچنین شرکت ملی نفت اعلام کرد: قول‌های مساعدی از سوی این مجموعه‌ها برای رفع مشکل تامین خوراک شرکت پتروشیمی مارون داده شده است. وی گفت: خوراک شرکت پتروشیمی مارون از ان جی ال ۴٠٠، ان جی ال ۶٠٠، ان جی ال ٧٠٠ و ان جی ال ٨٠٠ تامین می‌شود که نرسیدن آن به میزان مناسب فعالیت‌های ما را با مشکل روبرو کرده است.

 

شریف موسوی اظهار امیدواری کرد مطابق وعده داده شده این مشکل حل شود. شرکت پتروشیمی مارون برای اجرای الفین هفتم تاسیس شد و با اجرای این طرح که یا ظرفیت تولید سالیانه یک میلیون و ١٠٠ هزار تن پلی اتیلن در زمره بزرگترین الفین‌ها در جهان است. برای نخستین بار در کشور +٢C ( اتان ) از گاز طبیعی استحصال شده، طی فرآیندهایی به مواد الفینی، فرآورده‌های پلیمری و شیمیایی بدل می‌شود. مجتمع پتروشیمی مارون در زمینی به مساحت ١٠٢,۵ هکتار و در ٢ منطقه جغرافیایی کریت کمپ اهواز و منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی قرار دارد.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

واتس آپ
تلگرام
لینکداین
ایمیل

عضویت در انجمن

کلیه فعالین در عرصه صنعت پلاستیک وپلیمر با داشتن شرایط زیر می توانند به عضویت انجمن در آیند دسترسی به فرم عضویت از طریق لینک زیر امکان پذیر است

اشتراک در خبرنامه انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

پست الکترونیک خود را وارد نمایید و روی ارسال کلیک نمایید .

ثبت نام در وب سایت