انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

Iranian Association of PE Pipe & Fitting Producers

عملکرد هفت ماهه صنعت پتروشیمی

مجموع کل تولید صنعت پتروشیمی در مهرماه امسال بالغ بر 81/ 3 میلیون تن بوده است که از این مقدار یک میلیون و 124 هزار تن به فروش داخلی و یک میلیون و 557 هزار تن به صادرات اختصاص یافت.

به گزارش روابط عمومی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن به نقل از شرکت ملی صنایع پتروشیمی، گزارش‌های آماری عملکرد کل صنعت پتروشیمی نشان می‌دهد، این صنعت در مهر‌ماه امسال بیش از 3 میلیون و هشتصد هزار تن تولید داشته است که از این میزان یک میلیون و 124 هزار تن به فروش داخلی (به ارزش 22904.3 میلیارد ریال) و یک میلیون و 557 هزار تن (به ارزش584.4 میلیون دلار) به صادرات اختصاص یافته است. همچنین، با در نظر گرفتن نرخ تسعیر ارز 31 هزار ریال مجموع فروش کل این صنعت در اولین ماه پاییزی امسال، 2 میلیون و 681 هزار تن (به ارزش 1323.3 میلیون دلار) بوده است. به ترتیب مجتمع‌های پتروشیمی ارومیه، شیراز، رجال، بیستون، فن آوران، پلیمرکرمانشاه،کربن ایران، تبریز،لاله، خراسان، غدیر، قائد بصیر واهتمام جم به ترتیب بالاترین عملکرد تولید را در این ماه محقق کرده‌اند.

 

عملکرد هفت ماهه تولید صنعت پتروشیمی

تولید واقعی صنعت پتروشیمی از ابتدای سال تا مهرماه بالغ بر 28 میلیون و 753 هزار تن بوده است که این میزان تولید نسبت به ظرفیت اسمی 73 درصد و نسبت به برنامه تولید 84 درصد رشد داشته است. از میزان کل تولید این صنعت در مدت یاد شده، سهم 20 مجتمع پتروشیمی در منطقه ماهشهر بیش از 10 میلیون و 228 هزارتن، 14 مجتمع پتروشیمی در منطقه عسلویه 12 میلیون و 866 هزار تن و سهم 19 مجتمع پتروشیمی در سایر مناطق کشور 5 میلیون و 658 هزار تن بوده است.

 

عملکرد هفت ماهه بازرگانی صنعت پتروشیمی

فعالیت‌های بازرگانی صنعت پتروشیمی در هفت ماهه امسال حاکی از فروش کل بیش از 20 میلیون و 471 هزار تن بود که از این میزان سهم فروش داخلی 8 میلیون و 728 هزار تن و سهم صادرات نیز 11 میلیون و 742 هزار تن است.بر‌اساس این گزارش، از مجموع فروش داخلی در 7 ماهه امسال سهم مجتمع‌های پتروشیمی منطقه ماهشهر 3 میلیون و 306 هزار تن، سهم مجتمع‌های واقع در عسلویه بیش از 4 میلیون تن و مجتمع‌های مستقر در سایر مناطق یک میلیون و 415 هزار تن بوده است.

 

در بخش صادرات پتروشیمی نیز سهم ماهشهر 2 میلیون و 954 هزار تن، سهم عسلویه 6 میلیون و 665 هزار تن و سهم مجتمع‌های سایر مناطق کشور 2 میلیون و 122 هزار تن بود. ارزیابی فروش در ماه مورد گزارش نشان می‌دهد که پتروشیمی زاگرس از نظر مقدار و پتروشیمی نوری از نظر ارزش بالاترین عملکرد صادراتی را به خود اختصاص داده‌اند. همچنین، پتروشیمی بندر امام از نظر مقدار و پتروشیمی پارس از نظر ارزش، شرکت‌های فعال در بخش فروش داخلی بودند.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

واتس آپ
تلگرام
لینکداین
ایمیل

عضویت در انجمن

کلیه فعالین در عرصه صنعت پلاستیک وپلیمر با داشتن شرایط زیر می توانند به عضویت انجمن در آیند دسترسی به فرم عضویت از طریق لینک زیر امکان پذیر است

اشتراک در خبرنامه انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

پست الکترونیک خود را وارد نمایید و روی ارسال کلیک نمایید .

ثبت نام در وب سایت