انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

Iranian Association of PE Pipe & Fitting Producers

آغاز تولید تجاری نسل جدید پلیمرها در آلمان

تولید تجاری پلیمرهای ارزشمند مانند پلی‌پروپیلن (PP) و پلی‌اتیلن (PE) با استفاده از مواد اولیه برگرفته از ضایعات پلاستیک و بهره گیری از فناوری های نوین در وسلینگ آلمان را آغاز شد.

تولیدکننده پتروشیمی لیوندل بازل تولید تجاری پلیمرهای بکر از جمله پلی‌پروپیلن (PP) و پلی‌اتیلن (PE) را با استفاده از مواد اولیه برگرفته از ضایعات پلاستیک در کارخانه خود در وسلینگ آلمان را آغاز کرد.

راه‌اندازی این خط تولید در آلمان، هدف جاه‌طلبانه لیوندل بازل برای تولید سالانه و بازاریابی 2 میلیون تن پلیمرهای بازیافتی تا سال 2030 میلادی را پیش می برد.

مولد تولید شده در این کارخانه در صنایع تولید مواد بهداشتی و بسته‌بندی مواد غذایی با استفاده از فناوری بازیافت مولکولی استفاده می‌شود.

بر اساس این گزارش مواد اولیه از طریق تبدیل حرارتی زباله‌های پلاستیکی در کارخانه به دست می‌آید سپس به مواد اولیه برای تولید اتیلن و پروپیلن تبدیل می‌شود و برای پلی‌پروپیلن (PP) و پلی‌اتیلن (PE) پایین‌دست استفاده می‌شود.

صنایع پلیمری با هدف ایجاد زنجیره دایره‌ای برای تولید پلاستیک، به‌طور فزاینده ای در فناوری‌های بازیافت مواد شیمیایی سرمایه‌گذاری می‌کنند.

با بازیافت مواد شیمیایی، ضایعات پلاستیک دوباره به مواد اولیه کارخانه‌های شیمیایی معمولی تبدیل می شوند.

همچنین پلاستیک‌های تولید شده از پلیمرهای بکر برگرفته از مواد اولیه نفت و گاز قابل تشخیص نیستند.

پلیمرهای تولید شده در کارخانه لیوندل بازل در آلمان با نام تجاری لیوندل بازل سیروکولن (LyondellBasell’s Circulen) به بازار عرضه می شوند.

منبع: نیپنا

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

واتس آپ
تلگرام
لینکداین
ایمیل

عضویت در انجمن

کلیه فعالین در عرصه صنعت پلاستیک وپلیمر با داشتن شرایط زیر می توانند به عضویت انجمن در آیند دسترسی به فرم عضویت از طریق لینک زیر امکان پذیر است

اشتراک در خبرنامه انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

پست الکترونیک خود را وارد نمایید و روی ارسال کلیک نمایید .

ثبت نام در وب سایت