انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

Iranian Association of PE Pipe & Fitting Producers

برنامه ریزی پتروشیمی برای پشتوانه سازی در کشورهای همجوار

مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی از برنامه ریزی برای ایجاد پشتوانه سازی پتروشیمی ایران در کشورهای عراق، سوریه، یمن و افغانستان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن به نقل از خبرگزاری صدا و سیما علیمحمد بساق زاده، گفت: براساس هماهنگی صورت گرفته میان وزارتخانه های نفت و صنعت، معدن و تجارت سعی بر این است بتوانیم در حوزه تولید مواد شیمیایی، پلیمری و کاتالیستهایی که در زنجیره پتروشیمی مصرف بیشتری دارند و هزینه را کاهش می دهند، بیشتر سرمایه گذاری کنیم.

وی با بیان این که در برخی واحدها همچنان برای تامین برخی مواد نیازمند واردات هستیم، افزود: اگر زنجیره های تعریف شده سریعتر اجرا شود، نیازی به واردات نخواهیم داشت و قیمت تمام شده نیز کاهش می یابد.

بساق زاده این سرمایه گذاری را نیازمند دسترسی به فناوریهای مورد نیاز دانست و یادآور شد: دوره پساتحریم فرصت استفاده از فناوریهای روز و کمبود نیازهای تولیدی را در داخل فراهم آورده است.

وی، با اعلام این که از نظر درصد تولید در این محصولات نمی توان به تولید صددرصدی رسید، یادآور شد: باید سعی کنیم با توجه به هدفگذاری ایران که باید در آینده پشتوانه پتروشیمی کشورهای همجوار همچون عراق، سوریه یمن و افغانستان شود، در بخش مواد پتروشیمی اقدامهای پایه ایی انجام دهیم تا کمبود خاصی نداشته باشیم و بتوانیم قیمت تمام شده را کاهش دهیم.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

واتس آپ
تلگرام
لینکداین
ایمیل

عضویت در انجمن

کلیه فعالین در عرصه صنعت پلاستیک وپلیمر با داشتن شرایط زیر می توانند به عضویت انجمن در آیند دسترسی به فرم عضویت از طریق لینک زیر امکان پذیر است

اشتراک در خبرنامه انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

پست الکترونیک خود را وارد نمایید و روی ارسال کلیک نمایید .

ثبت نام در وب سایت