انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

Iranian Association of PE Pipe & Fitting Producers

ثبت رکورد صادرات پلی اتیلن ایالات متحده در سال 2018 میلادی

حجم صادرات پلی اتیلن ایالات متحده در سال 2018 میلادی، به دنبال افزایش تولید رکورد تازه ای را ثبت کرد.

 بر اساس داده های اداره سرشماری (Census Bureau) ایالات متحده، حجم صادرات پلی اتیلن (PE) این کشور در سال 2018 میلادی، به دنبال افزایش تولید و تقاضای داخلی ضعیف، رکورد تازه ای را ثبت کرد.

ایالات متحده در سال گذشته میلادی در مجموع رقمی معادل چهار میلیون 316 هزار و 232 تن گریدهای مختلف پلی اتیلن را صادر کرد.

بخشی از این افزایش صادرات را می توان ایجاد ظرفیت های تازه تولید در آمریکا ظرف 2 سال گذشته نسبت داد. از آغاز سال 2017 میلادی، ایالات متحده نزدیک به 6 میلیون و 400 هزار تن (معادل 35.9 درصد) به ظرفیت اسمی سالانه تولید پلی اتیلن (annual PE nameplate capacity) خود افزوده است.

صادارت به تمامی مناطقی که به عنوان مقاصد اصلی صادراتی رزین های آمریکایی به شمار می روند، افزایش چشمگیری را نشان می دهد. اگر چه منابع آگاه می گویند که در میزان سهم اختصاص یافته به هر مقصد صادراتی، تغییراتی به دلایل ژئوپلیتیکی اعمال شد.

نخستین موج افزایش ظرفیت تولید پلی اتیلن ایالات متحده همانطور که بیشتر منابع نیز گفته اند، با هدف ارسال به بازار آسیا، به ویژه چین، به بهره برداری رسید. بیشتر افزایش ظرفیت های صورت گرفته متمرکز بر محصولات پلی اتیلن سنگین (HDPE) و پلی اتیلن سبک خطی (LLDPE) بوده است.

با این همه، داده های جدید نشان می دهد که بالا گرفتن جنگ تجاری میان چین و ایالات متحده، چشم انداز صادرات پتروشیمی آمریکا به چین را متاثر ساخته است. 

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

واتس آپ
تلگرام
لینکداین
ایمیل

عضویت در انجمن

کلیه فعالین در عرصه صنعت پلاستیک وپلیمر با داشتن شرایط زیر می توانند به عضویت انجمن در آیند دسترسی به فرم عضویت از طریق لینک زیر امکان پذیر است

اشتراک در خبرنامه انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

پست الکترونیک خود را وارد نمایید و روی ارسال کلیک نمایید .

ثبت نام در وب سایت