انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

Iranian Association of PE Pipe & Fitting Producers

روند نزولی قیمت های پلی اتیلن آمریکای جنوبی

پیش بینی می شود قیمت گذاری پلی اتیلن در آمریکای لاتین، در نیمه دوم سال جاری میلادی، تحت تاثیر قیمت های پایین جهانی این محصول قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن به نقل از نیپنا براساس گزارش پلاتس ، انتظار می رود قیمت گذاری پلی اتیلن در آمریکای لاتین، در نیمه دوم سال جاری میلادی، تحت تاثیر قیمت های پایین جهانی این محصول قرار گیرد. موضوعی که فشار بر قیمت های منطقه ای را از نیمه دوم سال 2018 افزایش داده است.
فعالان بازار و بازرگانان پلی اتیلن امیدوار بودند که با رشد تقاضای جهانی که هیچ گاه اتفاق نیفتاد، روند نزولی سال 2018 میلادی در سه ماهه نخست سال 2019 تغییر یابد. با این همه خریداران منتظر بودند که با ایجاد ظرفیت های جدید از سوی ایالات متحده و افزایش تدریجی تولید، سقوط قیمت ها همچنان ادامه یابد.
آمریکای لاتین همچنان از مقاصد منطقی و معقول رزین های صادراتی ناشی از ظرفیت های تازه افزوده شده ایالات متحده در سال های 2018 و 2019 به شمار می رود. اگر چه ظرفیت های یادشده در ابتدا متکی بر افزایش تقاضا از سوی بازار آسیا بود، اما تولیدکنندگان ایالات متحده به دنبال وضع تعرفه ها بر انواع رزین و افت تقاضا از سوی چین، انگیزه بیشتری برای ارسال محصولات خود به کشورهای آمریکای لاتین یافته اند.
تنش های تجاری میان اقتصادهای بزرگ در مدت اخیر، نوسانات قیمتی زیادی را به همراه داشت. موضوعی که خریداران را به تغییر راهبرد چرخه باز ذخیره سازی (restocking cycle) و ذخایر (inventory) ترغیب کرده و فشار بیشتری را بر تولیدکنندگان منطقه ای در آرژانتین، برزیل، کلمبیا و مکزیک وارد آورده است. 

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

واتس آپ
تلگرام
لینکداین
ایمیل

عضویت در انجمن

کلیه فعالین در عرصه صنعت پلاستیک وپلیمر با داشتن شرایط زیر می توانند به عضویت انجمن در آیند دسترسی به فرم عضویت از طریق لینک زیر امکان پذیر است

اشتراک در خبرنامه انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

پست الکترونیک خود را وارد نمایید و روی ارسال کلیک نمایید .

ثبت نام در وب سایت