انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

Iranian Association of PE Pipe & Fitting Producers

صادرات در گمرک کاملاً اینترنتی شد

تشریفات گمرکی صادرات کالا در گمرک به طور کامل اینترنتی شد.

به گزارش روابط عمومی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن به نقل از خبرگزاری صدا و سیما ، با الکترونیکی شدن مراحل مختلف تشریفات صادرات کالا در گمرک، همه عملیات صادرات در بستر اینترنت انجام می‌گیرد.

 

صادرکننده پس از اظهار کالای خود از طریق اینترنت، از گمرک درخواست ارزیابی کالا در محل را می کند و بدون مراجعه حضوری کلیه مراحل تشریفات صادرات انجام می‌پذیرد.

 

همچنین در صورت نیاز به مجوزهای موردی مراحل انجام کار از طریق پنجره واحد مجازی انجام می‌شود.

هم‌اکنون تمامی تشریفات صادرات در بستر فضای مجازی www.epl.irica.ir صورت می‌گیرد.
این اقدام گمرک به دنبال تکمیل پنجره واحد تجاری در بخش صادرات صورت می‌پذیرد که به اذعان صاحبنظران و صادرکنندگان نتایج این طرح کاملاً موفق بوده است.
کاهش اسناد صادراتی از 7 به 3 سند
گمرک ایران در اقدام دیگری اسناد مورد نیاز برای صادرات کالا را از 7 سند به 3 سند کاهش داد.
دفتر برنامه‌ریزی و بهبود فرآیندهای گمرکی در تازه‌ترین گزارش اعلام کرد: این برنامه پیاده‌سازی و برخی از تشریفات زاید برای صادرات کالا حذف شده است.
بر اساس طرح جدید، صادرکنندگان می‌توانند با حداقل اسناد و بدون حضور فیزیکی تشریفات گمرکی کالاهای صادراتی را انجام دهند.
در ادامه برنامه‌های جدید گمرک برای تسهیل صادرات، نشست مسئولان سرویس‌های صادرات گمرکات سراسر کشور در تهران برگزار شد و عبدالرضا غلامی مدیرکل دفتر صادرات به همه مسؤولان صادرات گمرکات سراسر کشور برای اجرای کامل پنجره واحد مجازی فرمان آماده باش داد.
پیش از این مدیریت هماهنگ مرزی در مرزهای زمینی با تصویب کارگروه ذی‌ربط به گمرک سپرده شده است.

بر این اساس سازمان‌ها و نهادهای مستقر در مرز که حوزه فعالیت آنها امور اقتصادی و بازرگانی است و شمار آنها به حدود 10 سازمان می‌رسد با گمرک ایران در جهت رفع مشکلات و تسهیل تجارت و تسریع عبور محموله‌های تجاری همکاری خواهند کرد و مدیریت واحد مرزی به مدت 3 سال به گمرک واگذار شده است.


 ممنوعیت ترانزیت کالا به مرزهای مهران و شلمچه
گمرک ایران از گمرکات اجرایی خواست از ترانزیت کالا به مقصد گمرکات مهران و شلمچه در روز های 24 آبان ماه تا اول آذر خودداری کنند.
در این بخشنامه با استناد به نامه معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور و با توجه به ممنوعیت تردد خودروهای سنگین در مسیرهای منتهی به گمرکات یاد شده ، دلیل این امر ازدحام زایران اباعبدالله الحسین(ع) در مرزهای مهران و شلمچه عنوان شده است.
کاهش واردات کالاهای اساسی در دولت یازدهم

واردات برخی از کالاهای اساسی در دولت یازدهم کاهش یافته است. 

گمرک ایران اعلام کرد ،سال 93 به میزان 2 میلیارد و 420 میلیون دلار گندم به کشورمان وارد شده است در حالی که در سال 94 به 862 میلیون دلار بالغ شد و در هفت ماهه سال 95 به 280 میلیون دلار می‌رسد.
واردات برنج در سال 92 به میزان 2 میلیارد و 308 میلیون دلار بوده که با سیر نزولی، به یک میلیارد و 431 میلیون دلار در سال 93 و 680 میلیون دلار در سال 94 بالغ شد و هفت ماهه سال‌جاری به 508 میلیون دلار می‌رسد.
واردات ذرت دامی از یک میلیارد و 803 میلیون دلار در سال 91 به یک میلیارد و 527 میلیون دلار در سال 92 کاهش یافت و این میزان از یک میلیارد و 799 میلیون دلار در سال 93 به یک میلیارد و 405 میلیون دلار در سال 94 کاهش یافته است.
میزان واردات ذرت دامی طی هفت ماهه سال‌جاری به 679 میلیون دلار رسیده است لذا می‌توان گفت که با توجه به آمار مربوطه میزان واردات ذرت دامی طی سال‌های 92 تا هفت ماهه سال‌جاری با روند کاهشی برخوردار بوده است.
کنجاله سویا دیگر نهاده دامی است که در طی چند سال گذشته ارزبری بالایی داشته و واردات آن کاهش یافته است به طوری که در سال 93 به میزان یک میلیارد و 263 میلیون دلار وارد کشورمان شده است، در سال 94 به 672 میلیون دلار بالغ شد و در هفت ماهه سال‌جاری به 356 میلیون دلار کاهش یافته است.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

واتس آپ
تلگرام
لینکداین
ایمیل

عضویت در انجمن

کلیه فعالین در عرصه صنعت پلاستیک وپلیمر با داشتن شرایط زیر می توانند به عضویت انجمن در آیند دسترسی به فرم عضویت از طریق لینک زیر امکان پذیر است

اشتراک در خبرنامه انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

پست الکترونیک خود را وارد نمایید و روی ارسال کلیک نمایید .

ثبت نام در وب سایت