انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

Iranian Association of PE Pipe & Fitting Producers

ظرفیت تولید اتیلن پتروشیمی کاویان ۶٠ درصد افزایش می یابد

مدیرعامل مجتمع پتروشیمی کاویان با اشاره به آغاز تزریق خوراک اتان به واحدهای فاز ٢ این مجتمع، اعلام کرد: در روزهای آینده حدود ٦٠ درصد به ظرفیت تولید اتیلن این پتروشیمی اضافه می شود.

به گزارش روابط عمومی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن، رمضان اولادی در گفتگو با خبرنگار شانا با بیان این که اولویت این شرکت راه اندازی فاز ٢ پتروشیمی کاویان بوده است، اظهار کرد: همه اقدامهای مربوط به راه اندازی فاز ٢ آغاز شده و دیروز (یکشنبه، ٢٣ خردادماه) تزریق خوراک اتان به کوره ها صورت گرفته است.

وی با بیان این که اکنون فاز یک پتروشیمی کاویان با ۶٠ درصد ظرفیت در مدار قرار دارد، توضیح داد: برنامه ریزی ما این است که فاز ٢ پتروشیمی کاویان را هم در روزهای آینده با ظرفیت ۶٠ درصدی وارد مدار کنیم.

مدیرعامل پتروشیمی کاویان یادآور شد: در فاز ٢ پتروشیمی کاویان از اواخر پارسال اقدام به پیش راه اندازی کردیم و در شرایط کنونی مشکل ما کمبود خوراک اتان  بوده است، که امیدواریم با رفع این مشکل پتروشیمی کاویان با صد در صد ظرفیت تولید کند.

به گفته وی، فاز دوم پتروشیمی کاویان با دریافت اتان بیشتر می تواند خوراک مورد نیاز مجتمعهای پتروشیمی واقع در مسیر خط لوله اتیلن غرب را تامین کند.

فاز دوم پتروشیمی کاویان (الفین یازدهم) به عنوان یکی از طرحهای توسعه ای در صنعت پتروشیمی است که در صورت تامین کامل خوراک، تولید اتیلن این مجتمع سالانه به بیش از ٢ میلیون تن می رسد.

مجتمع پتروشیمی کاویان، یکی از بزرگترین تولیدکنندگان اتیلن کشور با سالانه ٢ میلیون تن ظرفیت تولید است و اتیلن تولیدی در پتروشیمی کاویان با خط لوله اتیلن غرب به پتروشیمی های لرستان، کرمانشاه، ایلام، اندیمشک، کرمانشاه، کردستان، مهاباد و میاندوآب ارسال و مازاد تولید نیز در پتروشیمی های منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر استفاده می شود.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

واتس آپ
تلگرام
لینکداین
ایمیل

عضویت در انجمن

کلیه فعالین در عرصه صنعت پلاستیک وپلیمر با داشتن شرایط زیر می توانند به عضویت انجمن در آیند دسترسی به فرم عضویت از طریق لینک زیر امکان پذیر است

اشتراک در خبرنامه انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

پست الکترونیک خود را وارد نمایید و روی ارسال کلیک نمایید .

ثبت نام در وب سایت