انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

Iranian Association of PE Pipe & Fitting Producers

۳مشکل اصلی بخش صنعت

نایب رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران گفت : مالیات بر ارزش افزوده، بخشنامه ها و وجوهی که سازمان تامین اجتماعی دریافت می کند از مشکلات بخش صنعت کشور است.

به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن ، سید حسن حسینی در آستانه فرارسیدن 10 تیر روز صنعت و معدن اظهار داشت : مشکل صنعت کشور فقط نقدینگی نیست و شاید مشکل نقدینگی در استان هایی مانند خراسان رضوی در مرتبه دوم، سوم یا چهارم قرار بگیرد.
وی گفت: مشکل بخش صنعت غیر از نقدینگی، سه مشکل اصلی دیگر از جمله مالیات بر ارزش افزوده را هم شامل می شود که باید دستگاه های ذیربط در رفع آن تلاش کنند.
حسینی به بحث تحریم ها اشاره کرد و گفت: مشکل تحریم ها جدی است و باوجود آنکه سه ماه از سال رونق تولید سپری می شود اما باید حرکت جدی تری در این زمینه آغاز شود.
وی افزود: برای رونق تولید باید برنامه ریزی کرد زیرا تولید در یک پروسه و فرآیند معینی حاصل می شود و براساس این فرآیند باید تولید شکل بگیرد و در غیر این صورت نمی توان منتظر موفقیت زیادی در این زمینه بود.
حسینی، دیوان سالاری را از دیگر مسایل بخش صنعت ذکر کرد و گفت: برای رونق تولید باید اختیار کافی به استان ها داد تا آن ها در این زمینه مستقل عمل کنند.
وی تصریح کرد در بخش صنعت استان ها برای انجام خیلی از فعالیت ها به موافقت مرکز و تهران نیازمند هستند و این می تواند روند انجام فعالیت ها را با دشواری روبرو کند.
نایب رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران گفت:برای مثال مسایل تولیدکنندگان و صادرکنندگان استان های گلستان، مازندران، گیلان، تهران و سیستان و بلوچستان با هم تفاوت دارد و نمی توان با یک دستورالعمل نسبت به رفع مشکلات آن ها اقدام کرد.
وی افزود: باید دراین زمینه به استان ها اختیار کافی داد وبحث تفویض اختیار به استان ها مورد توجه قرار گیرد تا استان ها خود تصمیم بگیرند و به طور مستقل عمل کنند.
حسینی تصریح کرد: بخش صنعت به بانک و بهره های یارانه ای وابسته است و باید دستیابی به خودکفایی، بخش تولید را به طور جدی تقویت کرد.
10 تیرماه در تقویم رسمی کشور به عنوان روز صنعت و معدن نامگذاری شده است.

منبع:شاتانیوز

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

واتس آپ
تلگرام
لینکداین
ایمیل

عضویت در انجمن

کلیه فعالین در عرصه صنعت پلاستیک وپلیمر با داشتن شرایط زیر می توانند به عضویت انجمن در آیند دسترسی به فرم عضویت از طریق لینک زیر امکان پذیر است

اشتراک در خبرنامه انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

پست الکترونیک خود را وارد نمایید و روی ارسال کلیک نمایید .

ثبت نام در وب سایت